O nás

Proč restaurace?

Rozhodli jsme se vytvořit malý gastronomický ráj v Blansku, kousek od Moravského krasu. Podle nás jsou pro spokojeného gurmána důležité chutné pokrmy připravované s láskou, pohostinná a příjemná atmosféra, a také nevšední zážitek, který si od nás odnese. Náš podnik vám bude skvělou volbou, ať už se k nám chystáte na oběd či romantickou večeři.

Kromě výborné kuchyně můžeme našim zákazníkům nabídnout i příjemný prostor pro pořádání svateb, oslav a dalších sešlostí. Samozřejmostí bude příprava pohoštění, rautů a servis během konání akce.

Naše kuchyně

Pokrmy, které u nás najdete, jsou inspirovány tradiční českou a ukrajinskou kuchyní. Jsou však v něčem výjimečné. Recepty připravujeme jak klasickými způsoby, tak i nevšedními metodami, jako je například sous-vide. Při této metodě se potraviny (zejména maso) vaří ve vzduchotěsném obalu a zachovávají si tak 100% chuť.

Originální gastronomické zážitky má na starosti náš šéfkuchař, který se 15 let se zájmem věnuje kuchařskému řemeslu. Pracoval v nejlepších restauracích na Ukrajině, na Krymu, v Česku a teď má to potěšení vařit i pro vás. Spolu s kuchaři a deseti zaměstnanci tvoříme tým lidí pracující s chutí a radostí. Přejeme si jen jediné, a to, abyste si pobyt u nás maximálně užili.

Proč název „Stará Pravda“?

Současná doba nám přijde místy trochu falešná. Proto chceme přistupovat k jídlu upřímně, jako za našich babiček, kdy bylo jídlo čestné, hodnotné a bez náhražek. Potrpíme si na kvalitě a opravdových surovinách, které nikdy nebyly mražené. To je naše Stará Pravda.